Rywalizacja CITY TRAIL 2021/2022 w Łodzi zakończona!

Piąty – ostatni zaplanowany na edycję 2021/2022 bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi odbył się w niedzielę, 6 marca. Zawody zakończyły sportową część imprezy, ale nie były ostatnim wydarzeniem cyklu. 16 marca zawodnicy, którzy biegali regularnie – ukończyli co najmniej 3 biegi – spotkają się ponownie na uroczystym rozdaniu medali i nagród.

W niedzielnym biegu na dystansie 5 km wzięło udział 246 osób. Najszybszym okazał się Adam Świrgoń z czasem 16:31.Drugie miejsce wywalczył dzisiaj Paweł Kopaczewski (16:47), a trzeci był Mariusz Pabich (17:03). Zwycięzcą klasyfikacji generalnej jest nieobecny dzisiaj Grzegorz Petrusiewicz.

Wśród kobiet jako pierwsza metę w Parku Baden-Powella minęła Dominika Wiecha – zwyciężczyni kobiecej klasyfikacji generalnej. Jej dzisiejszy wynik to 18:21.

– Cieszę się, że udało mi się poprawić najlepszy wynik, jaki na tej trasie uzyskałam. Jestem w wysokiej formie. Przed tygodniem podczas półmaratonu w Wiązownej poprawiłam rekord życiowy o 4 minuty. Obecnie wynosi on 1:19:11. Nie spodziewałam się aż tak dobrego występu. W trakcie tego biegu ustanowiłam również rekord życiowy na 10 km. Drugą dychę pokonałam w 36 i pół minuty. Najbliższe starty to akademickie mistrzostwa Polski w biegach przełajowych i CITY TRAIL Gold, czyli ogólnopolski finał cyklu, który odbędzie się w Bydgoszczy – mówiła na mecie najszybsza z kobiet – Dominika Wiecha.

Drugą lokatę zajęła dzisiaj Marta Kaźmierczak (czas 19:30), a trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Jakóbczak (wynik 19:38).

Biegi CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. W dzisiejszym biegu wzięło udział 134 młodych sportowców.

Warto dodać, że cała kwota zebrana dzisiaj w biurze zawodów będzie przekazana na pomoc Ukrainie – trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Zbiórka będzie kontynuowana również w innych lokalizacjach CITY TRAIL, czyli Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Informacje o zawodach, zapisy oraz wyniki znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto zaglądać również na profil imprezy na Facebooku, gdzie pojawia się wiele ciekawostek oraz zdjęcia z biegów. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Lokalnym współorganizatorem jest firma inesSport.